Universul Copiilor
Bine ati venit pe Universul Copiilor
Va invitam sa va inregistrati cu noi pentru a fi alaturi de noi de mamici si de lumea copiilor!
Universul Copiilor
Bine ati venit pe Universul Copiilor
Va invitam sa va inregistrati cu noi pentru a fi alaturi de noi de mamici si de lumea copiilor!
Universul Copiilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Bine ati venit!!
 
AcasaAcasa  SiteSite  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 Aniversare copilului tau

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Aniversare copilului tau _
MesajSubiect: Aniversare copilului tau   Aniversare copilului tau I_icon_minitimeVin Iun 18, 2010 1:28 am

noi ne indreptam spre frumoasa varsta de 2 anisori si as vrea sa ii organizez o minipetrecere. m-am gandit sa invit cativa copilasi, insotiti de mami sau tati, apropiati de varsta ei, colegi de joaca din parc. pentru meniu, nu stiu ce sa aleg...ce sa pregatesc? aveti idei?
anul trecut am petrecut in familie, apoi am fost la o balta si am facut gratar, unde ne-am adunat mai multi.


Sus In jos
Admin
Administrator
Administrator
Admin


Aniversare copilului tau _
MesajSubiect: Re: Aniversare copilului tau   Aniversare copilului tau I_icon_minitimeVin Iun 18, 2010 1:59 am

opaaa miha cand face 2 anisori?
Venim si noi? Aniversare copilului tau 532131


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Aniversare copilului tau _
MesajSubiect: Re: Aniversare copilului tau   Aniversare copilului tau I_icon_minitimeVin Iun 18, 2010 2:00 am

daaaaa! pe 16 iulie! va astept!


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Aniversare copilului tau _
MesajSubiect: Re: Aniversare copilului tau   Aniversare copilului tau I_icon_minitimeVin Iun 18, 2010 3:46 am

si Darius face doi ani pe 1 iulie!La multi ani Dariei si vrem si noi o portie de tort virtual!!! slime

Miha , poti sa faci platou rece , sunculita de curcan,branzica facuta in casa cu unt (aici poti face bilute pe care le rostogolesti prin boia dulce(culoarea rosie)si verdeata-marar cu patrunjel)culoarea verde,cascaval,salam de sibiu (sau ce va place ...sasesc etc),rosii taiate in 2(gen floricia),chiftelute din carne de pui,fasii de pui pane cu susan ,salata de vinete, icre eventual (daca vin parintii trebuie sa ciuguleasca si ei ceva),pateu de ficat de pui facut de casa,salata de boeuf ...
poti sa infigi intr-un ananas scobitori cu capsuni, struguri pentru desert iar pentru aperitiv brinza, pui prajit, masline ..
poti sa faci niste fileu de pangasius este delicios (eu il fac pane,nu are nici oase-deci pot manca si copilasii ) eventual cu cartofi natur.pulpe de pui (ciocanele) la cuptor
Nu stiu poate si niste carnati liliput sau carnati de bere!
Binenteles fructe , niste prajiturele facute in casa(daca ai timp si e mai indicat decat sa fie cumparate)si binenteles tortul!
Copilasii vor fi atrasi sa se joace , iar atractia lor va fi tortul!!!
Suc de portocala daca ai posibilitatea sa le faci daca nu nectar (lui Darius ii place foarte mult nectarul ).
Si nu stiu ... poate mai vin si fetele cu ideei ...
Sper sa te fi ajutat macar putin!Pupici si spor la gatit!!! :k :


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Aniversare copilului tau _
MesajSubiect: Re: Aniversare copilului tau   Aniversare copilului tau I_icon_minitimeVin Iun 18, 2010 3:54 am

mama ce dea bunatati aici!!!Venim la voi fetelor,cand faceti petrecerea?


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Aniversare copilului tau _
MesajSubiect: Re: Aniversare copilului tau   Aniversare copilului tau I_icon_minitimeVin Iun 18, 2010 4:55 am

elena ai dat un meniu de nunta nu pentru o petrecere de copii.

fara zic eu icre si alte mezeluri care'' oxideaza'' repede pe caldura. acum miha depinde ce mananca fetita ta? vb cu parintii acelor copii si vezi la fel. al meu de exemplu acum la 13 ani nu mananca branza, rosii, castavetii, peste etc.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Aniversare copilului tau _
MesajSubiect: Re: Aniversare copilului tau   Aniversare copilului tau I_icon_minitimeSam Iun 19, 2010 11:23 am

pai, e o problema! daria papa cam de toate, exclus salamuri. papa sunca de pui si ii mai dau uneori cremvusti. ceilalti copii de varsta ei, care vor fi invitati, nu prea papa ...pentru parinti am gandit un platou cu aperitive, fripturica la gratar, facuta pe loc si bauturi. pentru copilasi suc de portocala, multumesc pentru sugestie, facut tot pe loc. voi face investigatii! Aniversare copilului tau 124364 multumesc de raspuns!


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Aniversare copilului tau _
MesajSubiect: Re: Aniversare copilului tau   Aniversare copilului tau I_icon_minitimeDum Iun 20, 2010 12:18 am

si Daria mea este tot in iulie. cati sarbatoriti vor fi...


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Aniversare copilului tau _
MesajSubiect: Re: Aniversare copilului tau   Aniversare copilului tau I_icon_minitimeVin Iun 25, 2010 9:41 am

si dai de baut irina si tu?


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Aniversare copilului tau _
MesajSubiect: Re: Aniversare copilului tau   Aniversare copilului tau I_icon_minitimeVin Iun 25, 2010 9:52 am

fetelor noi ieri am implinit 2 anisori Enikö, si azi mi-a fost prima zi de lucru, maine si poimaine sarbatorim Aniversare copilului tau 760911


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Aniversare copilului tau _
MesajSubiect: Re: Aniversare copilului tau   Aniversare copilului tau I_icon_minitimeVin Iun 25, 2010 3:21 pm

da nico ai dreptate!
eu am zis mai multe sa aiba de unde alege... eu am facut frigarui cu pui si ciuperci si legume care au fost dementiale vreau sa iti zic si au mancat toti ... acum depinde si de invitati!noi la un an nu am invitat copii ...am facut in familie si anul asta cred ca la fel vom face ...


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Aniversare copilului tau _
MesajSubiect: Re: Aniversare copilului tau   Aniversare copilului tau I_icon_minitimeSam Iun 26, 2010 3:23 am

nici noi nu am avut inviatati copii la 1 an. a fost mai simplu cu manacarea.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Aniversare copilului tau _
MesajSubiect: Re: Aniversare copilului tau   Aniversare copilului tau I_icon_minitimeSam Iun 26, 2010 3:57 am

da,cred ca din cauza asta nu am invitat nici eu copii ...cred ca anul acesta voi face la fel ...doar in familie ... in ziua de azi sunt asa de diferiti copii ...parca atunci cand eram noi mici , parintii nu mai pregateau pentru fiecare in parte ... cred ca cel mai bine e un gratar ca e facut atunci proaspat si suc natural ... oricum copii stau cateva ore ... :amour17:


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Aniversare copilului tau _
MesajSubiect: Re: Aniversare copilului tau   Aniversare copilului tau I_icon_minitimeSam Iun 26, 2010 4:45 am

asa este elena. nici eu nu mi aduc aminte de asemenea petreceri cand eram mica se faceau in familie.abia mai tarziu mi au facut ai mei.


Sus In jos
Continut sponsorizat




Aniversare copilului tau _
MesajSubiect: Re: Aniversare copilului tau   Aniversare copilului tau I_icon_minitime



Sus In jos
 

Aniversare copilului tau

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Regulament la postare

-Incercati pe cat posibil sa evitati certurile.
- Respectati-i pe ceilalti membri daca vreti sa fiti si voi respectati.
- Nu faceti reclama mascata. Primiti avertizare si apoi veti fi exclus.
-Vorbiti cu administratorul pentru reclama si schimb de bannere.
- Administratorul are dreptul sa excluda membri daca accestia incalca regulile.
- Fiti spontani in alegerea subiectelor. Nu se stie cand vei fi promovat!!
-Apreciem spontaneitatea. Fiti activi si legati prietenii.
-EVITATI DUBLU-POST-ITUL!!Atrage dupa sine avertizarea!
Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Universul Copiilor :: Pentru prichindeii nostri-
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente