Universul Copiilor
Bine ati venit pe Universul Copiilor
Va invitam sa va inregistrati cu noi pentru a fi alaturi de noi de mamici si de lumea copiilor!
Universul Copiilor
Bine ati venit pe Universul Copiilor
Va invitam sa va inregistrati cu noi pentru a fi alaturi de noi de mamici si de lumea copiilor!
Universul Copiilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Bine ati venit!!
 
AcasaAcasa  SiteSite  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 Portia de ras-va bagati?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 8:12 am

magnolia27,te rog sa nu mai scrii mesaj dupa mesaj.da edit la cel anterior.ti-am sters un mesaj!!


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Mai 21, 2010 4:02 am

O blondă se plimbă cu prietenul ei pe lângă o şosea circulată.
La un moment dat, tipul, fan Mercedes, îi zice:
- Uite un Mercedes Vito!
Blonda, lovită în sentiment, coace ce coace şi, la un moment dat, când vede un BMW, zice:
- Uite un BMW, boule!


Un individ avea nevoie de un instalator, aşa că îl roagă pe un prieten să-i comande unul. Zis şi făcut. Pune mâna pe telefon şi-l sună pe instalator:
- Bună ziua...
- Sunt fierbinte, ce doriţi?
- Ce număr de telefon mi-a dat ăsta?, se întreabă omul, care închide telefonul şi formează numărul din nou.
- Alo?... aş dori...
- Alo... sunt fierbinte...
- Auzi, cucoană... eu nu-mi văd capul de treabă şi matale îţi arde de alte alea.
Trânteşte telefonul şi-l sună pe prieten:
- Bă, ce număr de telefon mi-ai dat? Că-mi răspunde una şi-mi spune că-i... fierbinte...
- Păi Fierbinte Ion îl cheamă pe instalator. Cred că ţi-a răspuns nevastă-sa.



Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeDum Mai 23, 2010 1:55 am

Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 220247 super tare elena. ''m-am spart'' de ras.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeDum Mai 23, 2010 4:07 am

:k : cuscra hai ca mai "zic" unul cu blonde slime

O blondă se plimbă cu prietenul ei pe lângă o şosea circulată.
La un moment dat, tipul, fan Mercedes, îi zice:
- Uite un Mercedes Vito!
Blonda, lovită în sentiment, coace ce coace şi, la un moment dat, când vede un BMW, zice:
- Uite un BMW, boule!

slime

stai ca mai am unul

O femeie la vreo 30 de ani, după ce şi-a rezolvat treburile în capitala de judeţ, voia să ajungă acum acasă şi nu mai avea bani. Se apropie de un taximetrist şi îi spune:
- Uite, tre’ s-ajung şi eu în Trescovenii de Sus, dar nu am bani... Cum ajungem acolo ne socotim noi.
- Bine, las’ că ne socotim noi pe drum!, zice taximetristul.
După vreo oră, opreşte taximetristul pe un câmp, ia o pătură din portbagaj şi o aşterne pe lucernă. Femeia, îngrijorată, îi zice:
- Vai, dar nu pot să fac asta, sunt măritată, am acasă doi copii!
- Şi ce? Şi eu sunt însurat, am femeie, am copii, dar am şi 40 de iepuri de hrănit, aşa că taci şi rupe lucerna...


si inca unul

Vine soţul acasă şi-şi întreabă nevasta:
- Ce ai face dacă aş câştiga la Loto?
- Aş lua jumătate şi te-aş părăsi, răspunde soţia.
- Perfect, spune soţul. Am câştigat 12 dolari. Ia 6 şi dispari!

si ultimul pe ziua de azi

- Alo, draga mea, ce-ţi plac mai mult, bananele sau căpşunile?
- Eşti la piaţă?
- Nu, la farmacie!


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeLun Mai 24, 2010 9:17 am

Vine unu la doctor si spune:
- Domnu doctor am o problema.
- Spune ca de-aia sunt aici.
- Sunt un om de afaceri, merg cu afaceri in tara si cand ajung acasa o vad pe nevasta mea cum ma insala cu cel mai bun prieten.
- Bine domne dar eu sunt doctor...
- Lasa-ma sa termin. Scot pistolu sa-l impusc si ea spune: stai calm nu te enerva ca daca-l omori faci puscarie si eu cu cine te mai insel? Mai bine stam la o cafea si discutam problema.
- Da domnle dar eu sunt doctor...
- Lasa-ma sa termin. In urmatoarea saptamana la fel. Dupa doua saptamani la fel dom' doctor. Ajung acasa o vad cum ma insala eu furios scot pistolu ea spune: stai nu te enerva ca daca-l impusti ajungi la puscarie si eu cu cine te mai insel? Mai bine stam bem cateva cafele si dicutam problema. Asa ca domnu doctor, vroiam sa intreb, e sanatos sa bei atata cafea?


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeLun Mai 24, 2010 11:51 am

super

Într-o zi, o soţie se plînge soţului:
- Dragă, sînt nemulţumită că am sînii mici.
Soţul îi răspunde:
- Ia o bucată de hîrtie igienică, freac-o între sîni şi în cîţiva ani ai să vezi că o să-ţi crească.
- De unde ştii? întreabă mirată soţia.
- Cu fundul a funcţionat, nu-i aşa?


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeLun Mai 24, 2010 12:13 pm

cuscra, esti de belea. m-am spart de ras si eu si sotul. am ras amandoi cu lacrimi. nu mai putem.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeMar Mai 25, 2010 1:37 am

ma bucur cuscra!
hai ca mai zic si pentru azi slime

Fetele din ziua de azi în liceu învaţă doar două litere şi două cifre: A4 şi X5, începînd cu facultatea învaţă încă două cifre şi o literă: Q7 şi X6.
Din cauza crizei financiare, începînd cu anul universitar 2009-2010, se va schimba programa la facultăţi şi se vor învăţa alte patru litere: RATB.


slime

Un tip se trezeşte dimineaţa, ia ziarul de la uşă, se uită pe numerele de la loto şi vede că i-au ieşit toate cele şase. Cum avea un serviciu pe care nu îl suporta, pleacă tacticos la serviciu, intră în audienţă la şef şi îl anunţă cu satisfacţie că demisionează.
Şeful spune că e alegerea lui, îi mulţumeşte pentru cei peste 20 de ani lucraţi în firmă şi îi dă un bonus de despărţire de 200.000 de euro.
Omul, fericit nevoie mare, în drum spre loterie intră la reprezentanţa BMW şi cumpără cel mai scump model, în valoare de 200.000 de euro.
Cînd să dea banii, este anunţat că, deoarece este clientul cu nr.1.000.000, primeşte maşina gratis.
- Cînd e să ai noroc, ai noroc, zice omul bucuros că a rămas şi cu cei 200.000 de euro şi are şi BMW nou nouţ.
Trece pe la loto, ridică milioanele şi pleacă acasă.
Stă pe terasă, la o bere şi o vede pe soţia sa venind acasă, cu bicicleta. Moment în care trece pe stradă o betonieră şi o calcă.
- Asta e, zice omul, cînd e să ai noroc, ai noroc pînă la capăt!

slime

Iepuraşul şi ursul mergeau prin pădure. Se întîlnesc ei cu vulpea, care se mută în casă nouă.
- Măi băieţi, nu vreţi să mă ajutaţi să mut şi eu mobila, că am să plătesc bine!
Băieţii pun mîna la treabă şi pînă la înserat termină. Vine şi momentul plăţii. Vulpea întreabă:
- Ei, acum ziceţi ce vreţi: o sticlă de vodcă sau jos chiloţeii?
Stau ei şi se gîndesc şi într-un sfîrşit ursul alege sticla de vodcă. Pleacă şi, după ce beau toată sticla, printre aburii beţiei, iepuraşul zice:
- Hîc... măi ursule... hîc, ce băiat deştept ai fost tu că... hîc... ai luat sticla de vodcă, că dacă alegeai chiloţeii ce pălăria mea făceam cu ei: mie îmi erau prea mari, ţie prea mici...
slime


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeMar Mai 25, 2010 4:46 am

foarte tare! Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 857354 chiar aveam nevoie de cateva clipe amuzante. rad pe infundate ca doarme Daria. sa nu o trezesc.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Mai 26, 2010 9:43 pm

Sa vedem ce gasesc pentru azi Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 532131 sper sa va placa .... va trimit tot 3 bancuri ...

O blondă merge pe stradă cu maşina şi o ia pe contrasens. O opreşte un poliţist şi o întreabă:
- Ştiţi de ce v-am oprit?
La care blonda zice:
- Clar, vrei să ieşi cu mine!

O blondă în benzinărie îşi umflă roata de la maşină prin ţeava de eşapament. O vede o altă blondă care-i spune soţului ei:
- Ce proastă, nu vede că are geamurile deschise?



Ce face o blondă pe casă? Ascultă muzică house.

Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 532131 Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 532131 Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 532131



Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Mai 26, 2010 11:04 pm

Inainte de casatorie:

Barbatul: In sfarsit. Am asteptat asta atata timp.
Femeia: Vrei sa plec?
Barbatul: Ai inebunit? Nici sa nu te gindesti la asta.
Femeia: Ma iubesti?
Barbatul: Bineinteles! Tot timpul!
Femeia: M-ai inselat vreodata?
Barbatul: Doamne fereste! Bineinteles ca nu.
Femeia: O sa faci sex numai cu mine?
Barbatul: Sigur ca da. Cu orice ocazie.
Femeia: O sa ma lovesti vreodata?
Barbatul: Ai inebunit?
Femeia: Pot sa am incredere in tine?
Barbatul: Da!
Femeia: Iubitule!

Dupa casatorie:

Cititi dialogul de jos in sus...
:^#(^:


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Mai 27, 2010 12:49 am

:k : super :amour17: prea tareeeee super


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Mai 27, 2010 3:20 am

super tare , nania! bravo!
fetelor, dar va pricepeti!...


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Mai 28, 2010 4:54 am

eeee dar nu le-am inventat eu ... sunt altii care gandesc si debiteaza minuni ...eu doar le transmit slime

Un tip firav stătea într-un bar cu o bere în faţă. Apare un şmecher, îi dă două palme, îi ia berea şi o dă pe gît. Ăsta firav începe să plîngă, să se tăvălească pe jos.
- Ce ai, mă? Plîngi pentru o bere, aşa bărbat eşti tu?
- Cum să nu plîng? De dimineaţă m-a părăsit nevasta, mi-a golit contul din bancă şi mi-a luat tot din casă. După-amiază îmi pierd slujba, încerc să mă arunc în faţa trenului, dar o ia pe altă linie, încerc să mă spînzur şi se rupe funia, încerc să mă împuşc şi se blochează pistolul. Cu ultimii bani, îmi cumpăr o bere, torn otravă în ea şi vii tu şi o bei...

Într-o zi, la uşa unei bătrîne bate un domn, elegant îmbrăcat, cu un aspirator în mînă. Nici n-apucă bătrîna să deschidă, că tipul începe:
- Aş dori să vă prezint cel mai performant aspirator...
În timp ce vorbea, aruncă pe covorul din holul casei o cantitate considerabilă de bălegar, explicînd:
- Staţi liniştită, dacă acest aspirator nu curăţă TOT ce se află pe covor, promit că mănînc eu ce rămîne!
După ce ascultă toata povestea, tremurînd de nervi, bătrîna îi răspunde:
- Sper să ai poftă, că nu am curent de azi-dimineaţă!

Se trezeşte unul de dimineaţă din cauza unor zgomote ciudate: se crăpa de ziuă. O caută pe nevastă-sa în pat şi n-o găseşte: o furase somnul. Se duce la baie şi se uită în oglindă, dar oglinda se face ţăndări: aruncase o privire. Pleacă la serviciu şi pe drum vede două tipuri de oameni: unii care scădeau în înălţime (pe ăia îi rodeau pantofii) şi alţii care dispăreau pur şi simplu (pe ăia îi fura peisajul). Ajunge la serviciu şi îşi vede toţi colegii lipiţi de tavan: purtau discuţii la nivel înalt. La un moment dat se dezlipesc şi cad toţi deodată: căzuseră de comun acord. Se enervează şi pleacă de la serviciu. Pe drum, îl vede pe unul lipit de asfalt şi vreo doi care trăgeau de el să-l dezlipească: era sărac lipit pămîntului.


O blondă, într-o maşină, supărată că auzea la radio bancuri cu blonde, opreşte maşina, smulge casetofonul, se dă jos şi începe să sară pe el. În momentul ăla, vede altă blondă într-un lan de grîu vîslind de zor într-o barcă. Supărată, ea începe să strige:
- Din cauza ta se fac bancuri cu blonde! Ai noroc că nu ştiu să înot că îţi arătam eu ţie...


De ce nu ştie o blondă să scrie numărul 55? Pentru că nu ştie pe care 5 să-l pună în faţă.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeVin Mai 28, 2010 12:30 pm

Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 797964 ce-mi place!!! cum intru pe forum, mai intai citesc bancurile. mor dupa bancuri.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeMar Iun 01, 2010 9:09 pm

Doi orbi se duc prima oara in viata lor la cinematograf. Intra in sala si se aseaza pe ultimul rand. Se sting luminile si incepe filmul. Dupa vreo zece minute unu' ii spune celuilalt:
- Tu vezi ceva?
- Nu.
- Atunci hai mai in fata.




O femeie batuta in ultimul hal intra la doctorul House.
− Ce-ati patit, doamna?
− Nu stiu ce sa ma mai fac, dom' doctor. De fiecare data cand sotul meu vine acasa baut, ma bate de ma rupe...
− Am un leac foarte bun pentru problema asta. Cand sotul vine acasa baut, luati imediat o cana de ceai de musetel si faceti gargara, o data, de 2 ori, de trei ori, de patru ori...
− Sigur, dom' doctor? E suficient ceaiul?
− Foarte sigur.
Doua saptamani mai tarziu, femeia, aratand proaspat renascuta, se intoarce la doctor House.
− A fost o idee stralucita, dom' doctor. De fiecare data cand sotul meu venea acasa baut, eu faceam doar gargara cu ceai de musetel. Nu m-a atins niciodata in astea doua saptamani, e incredibil ! !
− Vezi daca-ti tii gura?


Se duce o blonda la ginecolog:
Dupa ce o controleaza doctorul zice:
-Vai da' nespalata mai esti!!!Data viitoare cand vii sa te speli in vagin.
Blonda:
-Daca nu am vagin pot sa ma spal in lighean?


O blonda comanda o pizza...
Ospatarul: - In cate felii s-o tai? In 6 sau in 12?
Tanara: - In 6! 12 felii n-as putea manca niciodata!


Mama lui Bula a nascut doi gemeni.
- Tata, astia raman amandoi la noi, ori ni i-a trimis sa avem de unde alege?




Savantul Bula studiaza un purice in laborator. Il aseaza pe o foaie de hartie si striga:
- Sari!
Puricele sare. Bula ii taie picioarele, il aseaza din nou pe hartie si striga:
- Sari!
Puricele nu mai sare. Constiincios, Bula noteaza: Dupa ce i se taie picioarele, puricele nu mai aude!


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeMar Iun 01, 2010 9:58 pm

Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 220247 Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 220247 Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 220247 Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 220247 ce tare sunt


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeMar Iun 01, 2010 10:50 pm

merçi...tu nimic?.... :-kisses:


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeMar Iun 01, 2010 11:25 pm

ha ha ha! super tari! cel puricele... Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 220247


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Iun 02, 2010 7:38 am

nabnia super bacurile Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 220247 Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 220247 Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 220247 Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 220247
mi-au placut toate


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeMier Iun 02, 2010 9:06 pm

O blonda mergea cu masina pe strada. La un moment dat o tanponeaza un sofer cu TIR-ul. Se da blonda jos din masina si incepe:
- Pai bine ma boule nu vezi pe unde mergi ?
Soferul de pe TIR o vede blonda, si ii zice
- Stai nu te enerva ca se rezolva. Uite vezi teava asta de aici de jos?
- Da.
- Asta e teava de esapament, sufli in ea pana se face masina la loc.
- Si sigur merge? intreaba blonda
- Pai nu vezi ce masina mare mi-am facut eu? spune soferu de pe TIR. Zis si facut. Se apuca blonda sa sufle acolo in teava dar nimic.
ntre timp trece alta blonda pe strada ... si o intreaba pe pagubita ce face acolo ?
Aceasta ii explica ce s-a intamplat si ii spune ca daca sufla in teava de esapament se reface masina.
- Vai fata, in puii mei, da ce proasta esti!
- De ce?
- Pai nu vezi ca-s deschise geamurile de la masina?



bula merge in discoteca.merge la o fata si ii spune:"auzi tu ,dansezi?"
fata spune:"nu ma dute de aici".merge la o alta fata si ii spune:"auzi tu,dansezi?"si fata raspunde:"nu ma dute de aici".de data asta merge la cea mai tare fata din discoteca si ii spune:"auzi tu,dansezi?"si fata spune:"da cum sa nu!"si bula ii spune:"no danseaza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"




Bula, spune profesorul catre el, spune-mi o propozitie scurta!
-Oaia paste.
-Bine. Acum spune-mi alta.
-Oaia paste.
-Da asta ai mai spus-o Bula!
-Da....dar asta ii alta oaie!


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2010 1:47 am

foarte bune bancurile. Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 220247


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2010 11:14 pm

Dialog în pat:
- Dragul meu, tu mă iubeşti?
- Da' tu ce crezi că fac aici? Flotări?

Un bărbat la librărie către vînzătoare:
- Aş dori cartea cu titlul "Superioritatea bărbatului faţă de femeie"!
- Utopie şi SF-uri la etajul 1, vă rog!

La Oficiul de Emigrare, secretara către un
solicitant:
- Sexul?
- De trei ori pe săptămînă.
- Nu, nu, mă refer la: masculin sau feminin?
- Nu contează.

Doi bebeluşi la creşă:
- Tu ce eşti, băiat sau fată?
- Băiat.
- Dar de unde ştii?
- Dacă iese infirmiera îţi arăt.
Iese infirmiera, la care acesta îşi ridică păturica:
- Uite, am şosetuţe albastre.


Viaţa maritală e foarte frustrantă.
În primul an de căsătorie, bărbatul vorbeşte şi femeia ascultă.
În al doilea an, femeia vorbeşte şi bărbatul e cel care ascultă.
Începînd cu al treilea an, vorbesc amîndoi şi vecinii ascultă.

despre barbati

De ce au barbatii constiinta curata?
Inca nu au folosit-o.

Ce poti darui unui barbat care are deja totul?
O femeie care sa-i explice cum functioneaza.

Ce e rau daca 2 barbati intr-un Mercedes se ciocnesc la 150 km/h de un
zid de beton?
E pura risipa, ar fi incaput 5.

Ce ar fi lumea fara barbati?
Plina de femei libere, fericite si... grase.

Un barbat cumsecade moare la 40 pentru ca nevasta sa mai aibe ceva de la
viata...

Cum se cheama un barbat inteligent, sensibil si aspectuos?
Un zvon.

Ce a fost primul barbat pe luna?
Un bun inceput.

Oamenii de stiinta au reusit sa afle de ce lui Moise i-au trebuit 40 de
ani ca sa treaca desertul.
Barbatii au avut intotdeauna retineri ca sa intrebe directii.

De ce barbatii sunt ca norii?
Dupa ce au disparut, mai poate deveni ziua buna.

Care e diferenta intre un barbat si o roata de cauciuc?
Roata de cauciuc are din cind in cind si profil.

Un barbat la librarie:
- As dori cartea cu titlul "Superioritatea barbatului fata de femeie"
Vinzatoarea:
- Utopie si SF-uri, la etajul 1 va rog.

Cum poti face fericit un barbat in pat?
Mutand televizorul in dormitor.

Ce are opt brate si un IQ de 60?
Patru barbati care se uita la un meci de fotbal.

Cum poti rani un barbat doar cu cuvinte?
Ii dai in cap cu dictionarul.

Cum numesti femeile care considera ca sunt egale cu barbatii?
Nu, nu feministe. Lipsite de ambitie.

Care sunt asemanarile dintre un sot si un apendice inflamat?
Amandoua dor al naibii si, dupa ce ai scapat de ele, iti dai seama ca
oricum nu aveai nevoie de ele.


Care e diferenta dintre un barbat si un:
a) motan vagabond? Barbatul e mai inalt.
B) papagal? Papagalul poate fi invatat sa vorbeasca frumos.
c) un porc? Porcii nu se transforma in barbati cand se imbata.

De ce se insoara barbatii?
Ca sa nu mai trebuiasca sa-si suga burta.

Care e diferenta dintre o canapea si un barbat care se uita la meci?
Canapeaua nu cere bere din cinci in cinci minute.

Cum faci sa sperii de moarte un barbat?
Te furisezi in spatele lui si incepi sa arunci cu orez.

Care e asemanarea dintre un sot si un robot de bucatarie?
Amandoua sunt folositoare, dar nimeni nu stie exact de ce.

De ce nu mor barbatii in somn?
Fiindca nu pot face doua lucruri in acelasi timp.

Cum se numeste o femeie care stie unde se afla barbatul ei?
Vaduva.

Care e cel mai inteligent lucru spus vreodata de un barbat?
"Da, draga mea!"


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2010 11:49 pm

foarte tari.... super


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2010 11:53 pm

Doua blonde:
- Auzi draga, nu pot sa cred, tinerele din ziua de azi
si-o trag si-n urechi!!
- Cum asa? .si nu ramin surde?
- Ei, dar ce, noi am ramas mute?

Doua blonde:
- Stii draga..mi-am luat o perie wc!!
- Si cum e?
- Ei, e mai buna totusi hirtia igienica!

Exista unele femei care in loc sa-i faca sa sufere pe mai multi
barbati , asa cum e firesc, se concentreaza asupra unuia pana il
extermina. Acestea se numesc "fidele".



si cel mai tareee! e cam lung, dar merita citit!


O femeie este oprita în trafic de un politist:
Politistul: Buna ziua.
Femeia: Buna ziua, ce s-a intamplat?
� Ati depasit limita de viteza. Permisul dvs., va rog.
� Vi l-as da, numai ca nu am asa ceva.
� Nu aveti?!
� L-am pierdut definitiv pentru conducere repetata în stare de
ebrietate.
� Aha... Îmi aratati va rog actele masinii?
� Nu pot.
� De ce?
� Am furat aceasta masina.
� Ce-ati facut?!
� Am furat masina si am ucis proprietarul.
� Poftim?!!!
� Daca nu ma credeti, cadavrul este în portbagaj... vreti sa îl
vedeti?
În acest moment, politistul se retrage încet spre masina sa si cere
ajutoare prin radio. În 5 minute sosesc la fata locului alte 5 masini de
politie. Un ofiter superior se apropie de masina femeii cu pistolul
pregatit.
� Doamna, va rog sa iesiti din masina!
Femeia iese din automobil.
� S-a întamplat ceva, domnule?
� Unul dintre colegii mei mi-a spus ca ati furat aceasta masina si
ca ati ucis proprietarul.
� Am ucis proprietarul?
� Da. Va rog sa deschideti portbagajul.
Femeia deschide portbagajul, care este gol...
� Masina este a dvs., doamna?
� Da. Poftiti actele ei.
Primul politist ramane perplex. Al doilea politist spune:
� Unul dintre colegii mei sustine ca nu aveti nici permis.
Femeia cauta în poseta, scoate un port-document si-l întinde
politistului. Acesta îl deschide si studiaza permisul, care este în
regula. Tipul deja nu mai stie ce sa creada.
� Multumesc, doamna... Vedeti, colegul meu mi-a spus ca nu aveti
permis, ca ati furat masina si i-ati ucis proprietarul!
� Sunt convinsa ca porcul asta mincinos v-a spus si ca mergeam cu
viteza!

Morala: Nu va puneti cu femeile.


Sus In jos
Continut sponsorizat




Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 _
MesajSubiect: Re: Portia de ras-va bagati?   Portia de ras-va bagati? - Pagina 4 I_icon_minitime



Sus In jos
 

Portia de ras-va bagati?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Regulament la postare

-Incercati pe cat posibil sa evitati certurile.
- Respectati-i pe ceilalti membri daca vreti sa fiti si voi respectati.
- Nu faceti reclama mascata. Primiti avertizare si apoi veti fi exclus.
-Vorbiti cu administratorul pentru reclama si schimb de bannere.
- Administratorul are dreptul sa excluda membri daca accestia incalca regulile.
- Fiti spontani in alegerea subiectelor. Nu se stie cand vei fi promovat!!
-Apreciem spontaneitatea. Fiti activi si legati prietenii.
-EVITATI DUBLU-POST-ITUL!!Atrage dupa sine avertizarea!
Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Universul Copiilor :: Divertisment & Timp liber :: Bancuri-
Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente