Universul Copiilor
Bine ati venit pe Universul Copiilor
Va invitam sa va inregistrati cu noi pentru a fi alaturi de noi de mamici si de lumea copiilor!
Universul Copiilor
Bine ati venit pe Universul Copiilor
Va invitam sa va inregistrati cu noi pentru a fi alaturi de noi de mamici si de lumea copiilor!
Universul Copiilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Bine ati venit!!
 
AcasaAcasa  SiteSite  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 retete de slabit

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeMar Feb 23, 2010 10:47 am

10 indicatii principale in retete de slabit


1. Nu exista nici o smecherie in pierderea stratului de grasime. Atunci cand urmati diferite retete de slabit, este obligatoriu sa respectati cu strictete reteta urmata. Altfel spus, tineti sub control, sau chiar incercati sa limitati cantitatea de mincare si de bautura pe care o consumati. In cazul in care volumul energiei este mai scazut decit volumul caloriilor asimilate, veti castiga cateva kilograme in plus.
2. Incercati sa va mentineti sau chiar sa va mariti masa musculara, in special facand fitness si multa miscare. Muschii sunt mereu activi in ceea ce priveste metabolismul si au nevoie de calorii multe. Cu cit masa musculara e mai redicata, cu atit veti avea nevoie de un numar mai mare de calorii pentru a-i ingriji si a-i intretine. Puteti consuma cantitati destul de mari de alimente dar totusi nu o sa luati in greutate.
3. Sportul va va ajuta foarte mult in orice fel de retete de slabit pe care le veti urma. Intr-o sedinta se pot consuma chiar si pana la 500 de calorii.
4. In timpul unei retete de slabit va fi nevoie sa calculati tot timpul. Calculati-va numarul de calorii pe care trebuie sa il consumati intr-o zi pentru a avea energie destula in a va mentine greutatea corporale fara a face miscare. Nu ignorati acest aspect si micsorati in fiecare saptamana numarul de calorii.
5. Nu mai consumati nimic inainte de a va baga in pat. Pentru somn nu este nevoie de un numar prea mare de calorii. Acestea trebuie depozitate undeva. Asa ca, diferenta intre ultima masa servita si momentul in care va hotarati sa va puneti la somn trebuie sa fie de minim 2 ore.
6. Pe perioada unei retete de slabit este recomandat sa mancati putin si des. Aceste mesele dese va ajuta sa evitati infometarea si sa va mentineti energia la un nivel constant.
7. Avantajul unei retete de slabit il gasiti in achizitioanarea alimentelor care au un continut mare de fibre. Astfel de alimente sunt: salatele, legumele verzi, fructele, care au o cantitate redusa de calorii si care ajuta la curatarea intestinul.
8. Consumati produse cu un nivel scazut de grasimi. Din grasimi trebuie sa luati maxim 20% din totalul de calorii din cadrul unei mese, niciodata mai mult.
9. Supele sunt cele mai indicate in timpul unei retete de slabit. Cateva legume, niste paste fainoase si carnea de la un piept de pui pot fi ingredientele perfecte ale unei supe hranitoare, gustoase si in cacelasi timp cu putine calorii.
10. Adaugati condimente in mincare. Condimente precum piperul, ardeiul iute sau sosul picant ajuta la o mai buna ardere a grasimilor.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeMar Feb 23, 2010 11:42 am

de saptamana asta si eu am inceput o cura....pentru inceput incerc sa reduc dulciurile,asta e marea mea problema,sunt pofticioasa rau la ciocolata slime si beau cate 2 cani de ceai verde,sa vedem ce o iesii.
azi am observat ca stau prost si cu--conditia fizica,da rau de tot,am urcat 3 etaje la finante si simteam ca lesin :(


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeMier Feb 24, 2010 12:53 am

Supa de varza am inteles ca face minuni, am incercat si eu dupa ce am terminat cu alaptatul...doar 2 zile am tinut-o...apoi mi s-a facut rau si am renuntat...


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeMier Feb 24, 2010 1:16 am

da, face minuni cat o tii...apoi, te faci dubla! si sigur nu poti manca numai supa de varza! am tinut si eu, am slabit si apoi am pus la loc!


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeMier Feb 24, 2010 3:21 am

Mamici eu am inceput de doua saptamani sa nu mai mananc dupa ora 6 sa mananc doar o felie de paine pe zi,fara dulciuri si sa beau mult ceai verde..se pare k are rezultate..nu tre sa va abtineti prea mult la mancare sa nu va imbolnaviti


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeMier Feb 24, 2010 3:43 am

pai cam asa fac si eu..incet si bine

cat ai dat jos?


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeMier Feb 24, 2010 3:45 am

cat ceai verde bei? te referi la cel antiadipos?


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeMier Feb 24, 2010 4:24 am

fetele,dar retete de ingrasat nu aveti?tare as mai avea nevoie de cateva kile:D


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeMier Feb 24, 2010 6:05 am

Eu am luat multe pastile de slabit, reductil, pastila chinezeasca, regenon, si multe altele , am ajuns la concluzia ca cel mai bun remediu pentru kilogramele in plus e sportul, efortul fizic, si mancarea pe baza de legume, ceaiuri si fructe


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeMier Feb 24, 2010 7:33 am

o sa iau si eu ceai verde sa vedem ce rezultate da.eu nu prea ma pot abtine de la dulciuri


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeJoi Feb 25, 2010 12:31 pm

da ceai verde antiadipos,chinezesc

se vad rezultate si in cateva zile dar trebuie si putin sa ne abtinem..eu pana 6 nu mai mananc nimic si am 4 zile de cand nu am mai mancat ciocolata :h3:


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeLun Mar 01, 2010 1:42 pm

mari a scris:
da ceai verde antiadipos,chinezesc

se vad rezultate si in cateva zile dar trebuie si putin sa ne abtinem..eu pana 6 nu mai mananc nimic si am 4 zile de cand nu am mai mancat ciocolata :h3:


ai dat ceva jos. trebuie sa dau si eu.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeMar Mar 02, 2010 5:11 am

O sa incerc si eu varianta cu masa pana la 18.00...cat despre dulciuri nu mananc, cafea nu beau, nici fastfood, paine nu am mancat 4 luni si nu se vede nimic.......doar ca mananc seara dupa 19.00.....si conteaza...


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeMar Mar 02, 2010 7:36 am

vreau reteta de slabit urgent. :-SS


Sus In jos
Admin
Administrator
Administrator
Admin


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeMar Mar 02, 2010 7:40 am

Cea mai buna reteta impachetari cu folie (blister) acasa,pe sub haine facand treaba...orice ce treaba ai tu prin casa retete de slabit Icon_wink sotul meu asa a slabit.6 kg intr-o luna


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeMar Mar 02, 2010 8:33 am

Admin a scris:
Cea mai buna reteta impachetari cu folie (blister) acasa,pe sub haine facand treaba...orice ce treaba ai tu prin casa retete de slabit Icon_wink sotul meu asa a slabit.6 kg intr-o luna
si eu am nevoie sa slabesc
dar alaptez si nu am voie de dieta
uite o ideie buna miai dat ADMIN


Sus In jos
Admin
Administrator
Administrator
Admin


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeMar Mar 02, 2010 9:16 am

Tocmai mari,nu afecteaza nimic,doar grasimea. Deci poti alapta linistita.Cand iti faci treburile prin casa te infasori in jurul zonei care vrei sa slabesti cu folie( blister) si te apuci de treaba. Poti face asta chiar si cand mergi la cumparaturi.Nu trebuie pastile,nu trebuie nimic,doar putin mai multe lichide si mancare mai putin grasa,oricum tu poti sa mananci mai putin gras,caci alaptezi.Deci bafta.si sa intri sa-mi zici ...incearca o luna..de zile..si vezi rezultatul,iti recomand sa te masori si nu sa te cantaresti.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeMar Mar 02, 2010 9:27 am

da buna ideie
eu merg si cu bia la gradi si e cam departe ma intorc pe jos si imi pun si eu folie si transpir si uite asa se duce grasimea mea de pe burta
eu acoloam nevoie


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeVin Mar 05, 2010 5:50 am

Tare reteta cu folie......sa vedem la cine da rezultat....


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeVin Mar 05, 2010 6:02 am

Fetelor aveti mare grija ca folia infasurata peste talie te face sa racesti foarte repede la rinichi,si nu numai... Stiu pe cineva care a patit-o.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeSam Mar 06, 2010 11:16 pm

Eu tin de aproape doua saptamani dieta Rina, e un fel de disociat, dar destul de permisiv. Am slabit deja cam 1,5 kg.
Nu e de dorit sa slabim repede, astfel apare efectul yo-yo (ne ingrasam la loc, sau chiar mai mult).

Legat de folie ... atentie la deshidratare, ce se pierde de fapt prin transpiratie e apa, nu grasime.


Sus In jos
Admin
Administrator
Administrator
Admin


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeDum Mar 07, 2010 1:54 am

Fetele sotul meu asa slabit deci nu-i nici un pericol,iar daca stii sa te protejezi nu patesti nimic. Sotul meu asa slabeste


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeDum Mar 14, 2010 9:29 am

eu mi-am luat supliform si de maine...dieta! adica, 3 mese pe zi cu doua gustari, 2 l apa pe zi plus ceai verdesi sport, in casa.
,,reteta'' cu supliform: dus fierbinte, masat cu crema bine, bine si infasurat in folie o ora, 2, timp in care faci miscare sau curat in casa!
va tin la curent!
de ex. meniul meu pentru maine este: dimineata lapte cu cereale, gustare fruct, pranz ciorba sau supa( inca nu m-am hotarat ce fac maine), gustare fruct sau morcov, cina o salata verde cu rosii sau salata de varza, depinde ce gasesc la piata. scopul meu e sa slabesc sanatos, nu repede!


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeMier Mar 17, 2010 7:28 am

eu de o saptamana am eliminat painea,la dulciuri nu pot renunta in totalitate, sa vedem daca are vreun rezultat


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitimeJoi Mar 18, 2010 2:18 am

Eu nu am mai mancat dupa 6, fara dulciuri, fara paine, fructe multe, apa multa [ daca puteti 2 litei] si am dat jos 3 kg intr-o luna[Februarie]. Acum nu mai m-am cantarit. Ma cantaresc pe 1 Aprilie si va spun. Ma cantaresc o data pe luna[pe 1], sa nu fac o obsesie din asta. Dar se vede ca am mai slabit.Am inceput sa intru in hainele pe care le aveam inainte sa raman gravida [ca nu ma mai incapea nimic], iar cele pe care mi le cumparasem... sunt mari.


Sus In jos
Continut sponsorizat




retete de slabit _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit I_icon_minitime



Sus In jos
 

retete de slabit

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 7Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Regulament la postare

-Incercati pe cat posibil sa evitati certurile.
- Respectati-i pe ceilalti membri daca vreti sa fiti si voi respectati.
- Nu faceti reclama mascata. Primiti avertizare si apoi veti fi exclus.
-Vorbiti cu administratorul pentru reclama si schimb de bannere.
- Administratorul are dreptul sa excluda membri daca accestia incalca regulile.
- Fiti spontani in alegerea subiectelor. Nu se stie cand vei fi promovat!!
-Apreciem spontaneitatea. Fiti activi si legati prietenii.
-EVITATI DUBLU-POST-ITUL!!Atrage dupa sine avertizarea!
Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Universul Copiilor :: D'ale bucatariei :: Gospodinele forumiste-
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente