Universul Copiilor
Bine ati venit pe Universul Copiilor
Va invitam sa va inregistrati cu noi pentru a fi alaturi de noi de mamici si de lumea copiilor!
Universul Copiilor
Bine ati venit pe Universul Copiilor
Va invitam sa va inregistrati cu noi pentru a fi alaturi de noi de mamici si de lumea copiilor!
Universul Copiilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Bine ati venit!!
 
AcasaAcasa  SiteSite  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 retete de slabit

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeMar Iun 29, 2010 1:47 pm

el a rezistat ... nu scriu reteta mai departe ..e pe etape si dureaza 6 luni.mai am cateva retete...eu nu stiu ca nu am tinut caa nu am nevoie!am slabit mancand pufuleti slime

REGIM ALIMENTAR DISOCIAT

Regimul este alternant, trei zile cu alimente yang, trei zile cu alimente yin.
Regimul se ţine strict cel putin 90 zile şi în funcţie de greutatea dorită se poate prelungi corespunzător, având în vedere că se slăbeşte în medie 2kg/săptămână.

ALIMENTE YANG

Trei zile consecutive se consumă alimente proteice

Cantităţile pentru o zi:
-300-400 g. Carne de pui, vită sau peşte, fiartă, grătar sau la cuptor
-300 g. Iaurt, 300 g brânză de vaci, 2 litri lichid (apă sau ceai de plante), un ou fiert.
După fiecare masă se bea o cană de ceai fierbinte.

ALIMENTE YIN

Trei zile consecutive se consumă alimente vegetale
Cantităţile pentru o zi:
-600 g legume sub formă de salate, ciorbe, supe (cu puţin ulei de măsline, lămâie, borş sau oţet pentru gust acrişor) sau sub formă de mâncare, la cuptor – ghiveci (se pot folosi toate soiurile de legume).
-200-300 g. Fructe (mai puţin struguri, pere, fructe uscate)
-500 ml. Suc de roşii sau suc de fructe.
-100 g. Pâine graham sau 200 g fulgi de porumb.
-2 litri apă minerală plată sau ceai de plante.
După fiecare masă se bea o cană de ceai fierbinte.

Este bine să se mănânce cea mai mare cantitate de alimente în prima parte a zilei.
După ora 20 nu se mai mănâncă nimic, se pot bea lichide.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeMar Iun 29, 2010 10:07 pm

merci elena retete de slabit - Pagina 6 57902


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Iun 30, 2010 12:40 pm

depinde si de organismul fiecaruia si de cate kg are fiecare. eu pot slabi 3 kg intr-o luna, tu poate slabest 6 kg.
retetele tele nu mi se par grele, elena. se pot tine.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Iun 30, 2010 8:15 pm

dar este cam mult irina 3 luni.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Iun 30, 2010 10:48 pm

eee... nico, tu vrei sa te faci moasa intr-o saptamana? asa am vrea toate.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Iun 30, 2010 10:56 pm

buna dimineatza. ma gandeam cum sa slabesc si eu :( am incercat sa tin o cura dar nu mi-a reusit pentru ca daca imi faceam i fripturica la gratar in sange si ma puneam la masa,sotul meu manca ciorba sau tocana...automat atenta la friptura mea cu legume fierte. gusta si el jumatate de friptura si eu? ramaneam flamanda....asa ca mananc putin din tot ce fac zilnic. vreau sa slabesc cca 20 kg am 3 luni de cand am nascut prin cezariana si ma simt inca un balon. am arderiile foarte proaste ....asimilez si apa ...cred ca si ganduriile zilnice ingrasa. daca are cineva o idee buna ? multumesc


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeJoi Iul 01, 2010 12:57 am

pai am o reteta irina si intr o saptamana am dat jos 5 kg.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Aug 18, 2010 12:01 am

Fetelor doar renuntatul la mancare nu e destul, pielea se lasa dupa ce slabesti 6-7 kg, asa ca mai e nevoie si de sport sau cel putin o crema buna..dar sa va spun cum a slabit mama de la 72kg la 67kg...am mancat ai putin adica nu a mancat dupa ora 6 nimic si seara fugea cate 5 Km..da in fiecare seara...si intr-o luna a dat jos 5 kg...dar nu s-a lasat pielea..si acum arata mult mai bine..
A si acum foloseste o crema ,,reaffirming cream'' (crema de care am eu una si pentru vanzare) pentru ca nu are timp sa fuga..


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Aug 18, 2010 12:26 am

eu tocmai asta este ca mananc dupa 6 seara cand vine sotul acasa.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Aug 18, 2010 12:37 am

nha...la asta trebuie renuntat...


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Aug 18, 2010 1:03 am

nu prea pot ale si sunt tare pofticioasaaaaaaaaaaaaaaa


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Aug 18, 2010 1:07 am

dar nu ai incercat cu altceva..creme sau medicamente?


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Aug 18, 2010 1:33 am

nuuuuuuuuuuu ale si nu vreau medicamnete
si asa am luat contra caderi parului si mi am dat glanda tiroida peste cap......


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Aug 18, 2010 2:11 am

stiu ca nu sunt bune..dar intrebam asa..m-am gandit ca poate ai luat si nu au functionat sau cine stie...desi eu nu recomand nimanui sa ia medicamente...
dar cremele le recomand cele facute din ingrediente naturale...(cele pe care l-am incercat si eu..bine nu fac minuni dar sunt bune, in combinatie cu putin sport..)


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Aug 18, 2010 2:29 am

asa este ale ar trebui si putin sport dar cand?


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Aug 18, 2010 2:42 am

nico eu am slabit cu pufuleti ... nu rade , mancam si 3 pungi pe zi ,beam apa si ma saturam ... macar doua zile pe saptamana si am dat repede jos kg puse in timpul sarcinii slime


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Aug 18, 2010 3:19 am

chiar nu-mi vine sa cred Elena
La asta nu m-am gandit niciodata...ii spun si la mama sa incerce...ca eu nu am probleme deocamdata si sper sa nu am...retete de slabit - Pagina 6 220247


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Aug 18, 2010 3:59 am

o sa mi cumpar si eu sa vedem daca slabesc


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeMier Aug 18, 2010 11:45 pm

sa vedem cum stau cu regimul meu si va zic si voua fetele :k :


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 2:20 am

ar trebui deja sa l spui roxy ca tare ma bate gandul acuma sa incep.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 3:34 am

nu este chiar asa greu fetelor...e acela disociat..doar ca eu tin o zo cu o zi
1 zi-legume si fructe...cum vreau..compot facut in casa fara zahar, sau proaspete, si legumele la fel,fierte sau proaspete
ziua 2-tot felul de lactate cu cat mai putina grasime..branza-dulce sau sarata(nu foarte),iaurturi,cascaval si lapte
ziua 3-orice fel de carne..sa fie fiarta si nu grasa,crenvusti din piept de pui sau sunculita de pui sau orice da slab sa fie
si cam atata ...eu am inceput de luni ..duminica va zic daca se vad sau nu rezultate
avea 82,8 kg
si multa apa


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 7:51 am

ok. bafta roxy sa ne dai de veste


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 12:21 pm

da nico...azi am fost plecata prin mamaia si am scapat la o gogoasa... :q: :q: :q: dar se mai intampla


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 12:24 pm

bafta roxi!!!Sunt sigura ca ai sa slabesti.Eu nu prea sunt ambitioasa :oops:


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 1:08 pm

daca merge roxy o fac si eu :amour17:


Sus In jos
Continut sponsorizat




retete de slabit - Pagina 6 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 6 I_icon_minitime



Sus In jos
 

retete de slabit

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 6 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Regulament la postare

-Incercati pe cat posibil sa evitati certurile.
- Respectati-i pe ceilalti membri daca vreti sa fiti si voi respectati.
- Nu faceti reclama mascata. Primiti avertizare si apoi veti fi exclus.
-Vorbiti cu administratorul pentru reclama si schimb de bannere.
- Administratorul are dreptul sa excluda membri daca accestia incalca regulile.
- Fiti spontani in alegerea subiectelor. Nu se stie cand vei fi promovat!!
-Apreciem spontaneitatea. Fiti activi si legati prietenii.
-EVITATI DUBLU-POST-ITUL!!Atrage dupa sine avertizarea!
Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Universul Copiilor :: D'ale bucatariei :: Gospodinele forumiste-
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente