Universul Copiilor
Bine ati venit pe Universul Copiilor
Va invitam sa va inregistrati cu noi pentru a fi alaturi de noi de mamici si de lumea copiilor!
Universul Copiilor
Bine ati venit pe Universul Copiilor
Va invitam sa va inregistrati cu noi pentru a fi alaturi de noi de mamici si de lumea copiilor!
Universul Copiilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Bine ati venit!!
 
AcasaAcasa  SiteSite  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 retete de slabit

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 7 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 7 I_icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 9:33 pm

asteptam vesti iti dai seama roxy


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 7 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 7 I_icon_minitimeVin Aug 20, 2010 1:06 am

ok fetele :k :


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 7 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 7 I_icon_minitimeVin Aug 20, 2010 2:42 am

pupam pe mami roxy :-kisses:


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 7 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 7 I_icon_minitimeDum Aug 22, 2010 1:27 am

Varianta I / dieta disociata pe zile:


1. Zi de fructe: nu are importanta daca doriti un singur soi de fructe sau mai multe. Nu sunt recomandate bananele, nici fructele confiate care contin prea mult zahar. Recomandarea prodieta.ro: daca tot aveti de gand sa tineti acest tip de dieta disociata alegeti pe cat posibil si fructe de padure naturale si proaspete pentru ca au foarte multi fitonutrienti, antioxidanti.
2. Zi de orez: orezul trebuie pregatit fiert simplu cu cateva verdeturi. Puteti combina si cu salata de telina, rosii, ardei si alte legume insa salatele nu este recomandat sa fie cu ulei. Va recomandam orezul brun sau integral. Recomandarea nu este numai pentru dietele disociate ci pentru alimentatia dvs. in general. Orezul alb, decorticat nu isi pastreaza toate proprietatile benefice. (»cititi mai multe despre orez in articolul dedicat)
3. Zi de lapte: maximum 2.5 litri de lapte. Va recomandam lapte sau iaurturi slabe.
4. Zi de sucuri: sucurile de fructe sau legume trebuie sa fie proaspat stoarse la un aparat. Astfel ne asiguram ca sucul va contine cat mai mult din fruct, inclusiv pulpa acolo unde este cazul (pentru aportul de fibra necesar organismului si recomandat in curele de slabire). Nu sunt deloc recomandate sucurile ambalate caci au sau pot avea adaos de zahar sau glucoza, s.a. Chiar daca pe cutie este scris „fara zahar adaugat” sau 100% suc asupra acestora se intervine totusi din fabrica pentru a rezista chiar si luni de zile in ambalajele respective. Sucurile realizate de dvs. se vor altera destul de repede dar acesta este de fapt un semn ca sunt proaspete si sanatoase!
5. Zi de legume: salata, mazare, rosii, morcovi, praz, sfecla rosie, conopida, fasole verde, ridichii, broccoli, gulii. Puteti manca salate mari. Legumele pot fi gatite la cuptor fara ulei, la gratar sau fierte la aburi. Puteti repeta mai des ziua de legume, nu numai in cadrul unei diete disociate.
6. Zi de peste: fiert sau la gratar dar fara sosuri!
7. Zi de mini-rasfat: ai voie cate putin din cele de mai sus
Daca nu trisati, cu ajutorul dietei disociate veti ajunge sa pierdeti dupa o saptamana aproximativ 4-5 kg


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 7 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 7 I_icon_minitimeVin Aug 27, 2010 4:23 am

fetelor mam cantarit astazi si aveam 80,200 :amour17:
dupa 11 zile ca am scazut pe cele care am trisat :k :


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 7 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 7 I_icon_minitimeVin Aug 27, 2010 4:35 am

super retete ... eu am slabit cu pufuleti slime


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 7 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 7 I_icon_minitimeVin Aug 27, 2010 11:31 pm

iauzi...pai dinaia mai pap cand ma mai ia roaderea de stomac :amour17:


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 7 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 7 I_icon_minitimeVin Aug 27, 2010 11:38 pm

da,dar eu am avut o perioada cand nu mancam decat pufuleti si fructe si apa la greu ...am slabit dar si alergatura a contribuit la arderea grasimilor (dormitor la bebe, bucatarie dupa lapte,iar dormitor sa ii duc laptele iar bucatarie sa spal biberonul ... am mers mult si cu caruciorul cred ca zilnic mergeam 4 km cel putin) :k :


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 7 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 7 I_icon_minitimeLun Aug 30, 2010 12:08 am

asa e elena...da cica nui bine nici sa nu mananci...eu mananc destul de des ce am in ziua respectiva...dar numai ce am voie...bine ca am mai si trisat de cateva ori..dar daca am fructe mananc fructe toata ziua,lactate la fel si tot asa


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 7 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 7 I_icon_minitimeLun Aug 30, 2010 9:37 pm

spor la slabit roxy. eu am dat doar 1kg.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 7 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 7 I_icon_minitimeMar Aug 31, 2010 10:17 am

da sarumana azi aveam 79,400 :amour17:


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 7 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 7 I_icon_minitimeMar Aug 31, 2010 9:54 pm

Spor la slabit, acum ca am inceput serviciul am mai mult de alergat, sper sa mai dau si eu jos cateva sute de grame.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 7 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 7 I_icon_minitimeMar Aug 31, 2010 9:55 pm

bravo roxy :k :


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 7 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 7 I_icon_minitimeMar Sept 07, 2010 1:23 am

cu regimul disociat slabiti foarte bine. mama mea a dat jos 15 kg. dar trebuie avut grija apoi, ca se pun foarte repede. bafta fetele!


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


retete de slabit - Pagina 7 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 7 I_icon_minitimeMar Sept 07, 2010 11:27 am

eu nu l am mai tinut.


Sus In jos
Continut sponsorizat




retete de slabit - Pagina 7 _
MesajSubiect: Re: retete de slabit   retete de slabit - Pagina 7 I_icon_minitime



Sus In jos
 

retete de slabit

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 7 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Regulament la postare

-Incercati pe cat posibil sa evitati certurile.
- Respectati-i pe ceilalti membri daca vreti sa fiti si voi respectati.
- Nu faceti reclama mascata. Primiti avertizare si apoi veti fi exclus.
-Vorbiti cu administratorul pentru reclama si schimb de bannere.
- Administratorul are dreptul sa excluda membri daca accestia incalca regulile.
- Fiti spontani in alegerea subiectelor. Nu se stie cand vei fi promovat!!
-Apreciem spontaneitatea. Fiti activi si legati prietenii.
-EVITATI DUBLU-POST-ITUL!!Atrage dupa sine avertizarea!
Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Universul Copiilor :: D'ale bucatariei :: Gospodinele forumiste-
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente