Universul Copiilor
Bine ati venit pe Universul Copiilor
Va invitam sa va inregistrati cu noi pentru a fi alaturi de noi de mamici si de lumea copiilor!
Universul Copiilor
Bine ati venit pe Universul Copiilor
Va invitam sa va inregistrati cu noi pentru a fi alaturi de noi de mamici si de lumea copiilor!
Universul Copiilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Bine ati venit!!
 
AcasaAcasa  SiteSite  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 tratamente contra caderii parului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Apr 26, 2010 12:16 pm

am luat din farmacie [nu stiu daca am voie sa spun ce] dar nu dupa mult timp a inceput iar sa-mi cada parul. apoi a stagnat caderea, singura.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Apr 27, 2010 9:03 am

da mi mp si spune mi si mie ce ai luat.
te poti spala cu urzica, musetel ceai acuma.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Apr 27, 2010 11:39 am

cu zeama de la urzici fierte, m-am spalat sa stii. fac foarte bine la par.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 28, 2010 11:04 am

si de musetel sa sti irina.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 28, 2010 12:23 pm

cica de musetel iti mai deschide culoarea parului.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Apr 30, 2010 11:19 pm

si cu frunze de nuc irina.tu ai parul roscat?


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Mai 03, 2010 5:40 am

nu. eu am parul castaniu inchis.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Mai 03, 2010 7:49 am

deci te poti spala si cu frunze de nuc.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Mai 03, 2010 12:29 pm

eu am incercat multe, dar le-am cam uitat.
stiu ca am avut o reteta cu galbenus de ou, am avut una odata cu usturoi. da, nu radeti, cu usturoi.
nici nu mai stiu cu ce n-am mai dat.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Mai 04, 2010 7:24 am

si eu dar cam degeaba.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Mai 13, 2010 6:45 am

gabrielav,poti afla totusi cum se numea tratamentul folosit?Amfolosit masti din oua si uleiuri,produse scumpe..Am fost la doctori dar degeaba.Inca dermatologul mi a recomandat sa nu mai folosesc oua pe par,pentru ca se indeparteaza greu de pe firul de par si nu ajuta din contra.Asta scrie in cartile de medicina.
Asadar,te rog,daca poti,sa ti amintesti sau sa afli cum se numea ce ai folosit


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Mai 13, 2010 9:06 am

tu ce tratamente ai folosit?


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Mai 13, 2010 9:18 am

Am folosit cam tot ce se putea folosi,incat sunt satula de toate.Fara rezultat.De la leacuri babesti pana la fiole destul de scumpe..Am facut si analiza tisulara minerala,am fost la endocrinolog,dermatolog..Chiar m am saturat,doctori slabi,tratamente la fel de slabe..


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Mai 13, 2010 9:22 am

asa este ai mare dreptate. eu acum folosesc un sampon destul de scump din farmacie.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Mai 13, 2010 12:56 pm

Apropo de sampon din farmacii,la prima mea vizita la dermatolog,mi s a prescris un astfel de sampon.La mine fara rezultat.La ultima vizita ,la alt doctor mi s a dat alt sampon,peste 40 lei costa.E inca in baie ,nu l mao pot folosi,nu am observat nimic bun,din contra,mi se murdarea parul foarte repede de la el.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Mai 13, 2010 10:32 pm

dar te ai spalat si cu musetel, frunze de nuca????'
tratament cu ulei,nuci verzi ai facut?


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Mai 13, 2010 10:39 pm

si mie imi cadea parul la greu dupa un permanent intins ,dar folosesc un sampon pe baza de ulei de masline ....si chiar sa regenerat foarte bine


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Mai 14, 2010 12:02 am

E adevarat ca frunze de nuc si urzici nu am mai folosit de fff mult timp,.de cand eram mai micuta si aveam un par extrem de des si frumos.O sa mai folosesc ,si o sa iau si nuci verzi.Cu ulei de masline m am uns destul,imi faceam chiar maioneza cu galbenusuri,sa fie 2 in 1.Sau mujdei de usturoi..Acum folosesc numai ulei de ricin.Sa vedem..


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 26, 2010 5:07 am

ce sampon folosesti ralu.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Iul 27, 2010 9:56 pm

https://www.foreverliving.com/cms/downloads/Aloe-Jojoba_Shampoo_3.pdf
- un sampon pe care vi-l recomand cu caldura, este cu aloe vera si ulei de jojoba, este natural si intaraste foarte bine firul de par, ne scapa de matreata si stiti ce mai este fain la el?! Il putem folosii si pt copilasii ca nu irita ochii!


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Aug 01, 2010 11:16 pm

nu l am incercat.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Aug 04, 2010 3:27 am

nicoletadina a scris:
nu l am incercat.
Ti-l recomand cu caldura!


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Aug 04, 2010 9:10 am

il putem comanda la tine?


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Aug 04, 2010 3:18 pm

am vazut aici multe masti naturiste ... o sa incerc si eu mai ales ca il tot vopsesc blond ... tratamente contra caderii parului - Pagina 2 797964


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Aug 04, 2010 7:17 pm

Si eu am avut probleme cu parul dupa nastere,lasam covor in urma mea,dar de curand m-am tuns si parca nu imi mai cade,sau mi se pare mie.Dar nu-s persoana care sa se tina de tratamente


Sus In jos
Continut sponsorizat




tratamente contra caderii parului - Pagina 2 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 2 I_icon_minitime



Sus In jos
 

tratamente contra caderii parului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Regulament la postare

-Incercati pe cat posibil sa evitati certurile.
- Respectati-i pe ceilalti membri daca vreti sa fiti si voi respectati.
- Nu faceti reclama mascata. Primiti avertizare si apoi veti fi exclus.
-Vorbiti cu administratorul pentru reclama si schimb de bannere.
- Administratorul are dreptul sa excluda membri daca accestia incalca regulile.
- Fiti spontani in alegerea subiectelor. Nu se stie cand vei fi promovat!!
-Apreciem spontaneitatea. Fiti activi si legati prietenii.
-EVITATI DUBLU-POST-ITUL!!Atrage dupa sine avertizarea!
Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Universul Copiilor :: Frumusete & Moda :: Ingrjirea parului-
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente