Universul Copiilor
Bine ati venit pe Universul Copiilor
Va invitam sa va inregistrati cu noi pentru a fi alaturi de noi de mamici si de lumea copiilor!
Universul Copiilor
Bine ati venit pe Universul Copiilor
Va invitam sa va inregistrati cu noi pentru a fi alaturi de noi de mamici si de lumea copiilor!
Universul Copiilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Bine ati venit!!
 
AcasaAcasa  SiteSite  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 tratamente contra caderii parului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Aug 06, 2010 7:50 am

da elena noi cam ar trebui sa folosim.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Aug 07, 2010 3:58 pm

asa e nico ... parul asta vopsit blond este distrus saracu ... dar e asa de frumos!!! tratamente contra caderii parului - Pagina 3 804986


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Aug 07, 2010 10:33 pm

si mie imi place tot blondul. am incercat toate culorile dar....tot blondul tratamente contra caderii parului - Pagina 3 804986


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Aug 08, 2010 9:04 am

este sexy draga nico ... nu stiu eu una ma simt foarte bine ....


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Aug 08, 2010 10:09 pm

tratamente contra caderii parului - Pagina 3 Par-blond1
tratamente contra caderii parului - Pagina 3 Blondelonghaircuts-01
tratamente contra caderii parului - Pagina 3 Short
ce spui elena?


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Aug 09, 2010 3:37 am

super ...exact ce iti ziceam ....imi pare rau ca nu m-am nascut blonda natural ... dar noroc ca s-a inventat vopseaua !!! tratamente contra caderii parului - Pagina 3 797964


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Aug 09, 2010 6:27 am

asa este elena


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Aug 09, 2010 11:47 pm

pupici si merci pentru poze! tratamente contra caderii parului - Pagina 3 124364


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Aug 10, 2010 4:03 am

cu placere elena tratamente contra caderii parului - Pagina 3 804986


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 12, 2010 12:48 am

mai stie cineva tratamente naturale pentru par? tratamente contra caderii parului - Pagina 3 124364


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 12, 2010 9:48 pm

cred ca nu elena


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Aug 13, 2010 7:19 am

asa e nico!se pare ca nu mai foloseste nimeni altceva ...


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Aug 13, 2010 11:09 pm

numai noi 2 pe aici mereu


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Aug 14, 2010 4:34 am

eu fetelor am cam incercat detoate naturiste(aproape binenteles)...si sampon revalid si pe baza de cofeina si de la lifecare care ma ajuns vreo120ron...si nimic...parerea mea ca tine si de interior..cred ca trebuie si ceva pe cale bucala...nu stiu poate am sa merg si la un dr. ca mi cade exagerat..parul cade si de la lipsa de calciu si de la ficat si de la mai multe...si eu cam am bube peste tot tratamente contra caderii parului - Pagina 3 872728


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Aug 14, 2010 4:51 am

rivalid stiu ca sunt si pastile roxy


Pentru revitalizarea, stralucirea si supletea parului se foloseste infuzia din coaja de lamaie. Se taie marunt cojile de la 500 g lamai, se pun intr-un vas si se toarna peste ele 1,5 l apa clocotita. Se astupa vasul si se lasa 3 ore, dupa care se foloseste pentru clatirea parului proaspat spalat. Se bea zilnic o cana cu infuzie de schinduf pentru cresterea parului.
In continuare va prezentam cateva remedii si tratamente naturiste atat pentru parul uscat, deteriorat si lipsit de stralucire, cat si pentru parul gras cu exces de sebum.


Descrierea plantei

Schinduful este o planta ierboasa, de nici jumatate de metru inaltime, cu frunze de un verde deschis si cu marginea usor dintata, cu flori albe-liliachii si seminte mici, de culoare cafenie. Creste la noi in zona sud-estica a tarii, in special in judetele Constanta si Braila. De obicei este cultivata, dar in unele zone s-a salbaticit, crescand spontan mai ales acolo unde are caldura suficienta. Este foarte dificil de cules si mai ales de procesat manual (semintele trebuie treierate), motiv pentru care cel mai simplu este sa achizitionam planta din Plafaruri si din magazinele naturiste. O gasim sub numele de schinduf (Trigonella foenum graecum) sau de fenugrec - o abreviere de la denumirea sa stiintifica.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Aug 24, 2010 8:55 am

nicoletadina a scris:
il putem comanda la tine?
Da, il poti comanda.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Aug 24, 2010 9:51 am

Fetelor..daca va comandati sampon de la forever si da rezultate sa ne anuntati si pe noi...eu am probleme cu matreata, nu ma scap de ea...nu e foarte multe dar pe mine ma deranjeaza...dar cu orice am incercat nu am rezolvat nimic...si sincer nu mai am incredere in nimic, mi-e frica sa nu arunc doar banii..
Eu cred ca sunt prea tari si asta e motivul...


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Aug 24, 2010 10:50 am

sapmonul head@shoulders l ai incercat ale? cel de menta vb


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Aug 25, 2010 7:21 am

Ale mami de Irina a scris:
Fetelor..daca va comandati sampon de la forever si da rezultate sa ne anuntati si pe noi...eu am probleme cu matreata, nu ma scap de ea...nu e foarte multe dar pe mine ma deranjeaza...dar cu orice am incercat nu am rezolvat nimic...si sincer nu mai am incredere in nimic, mi-e frica sa nu arunc doar banii..
Eu cred ca sunt prea tari si asta e motivul...
Crede-ma, pe cauvant, ca e foarte bun in problemee scalpului, a matretii si a escesului de sebum.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Aug 25, 2010 7:27 am

Ale acelasi lucru am patit si eu..orice as folosi tot nu scap de matreata... tratamente contra caderii parului - Pagina 3 478654 acuma mai am probleme si cu caderea parului, nu era destul ca e gras si am si matreata tratamente contra caderii parului - Pagina 3 850467
Chiar nu mai stiu ce sa mai folosesc


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Aug 25, 2010 7:54 am

sampon de la forever la incercat cineva?????


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Aug 25, 2010 8:13 am

M-am documentat si revin cu informatii utile

- am inteles ca foarte bun pentru caderea parului si matreata este tonicul
capilar de la Favisan
- am extras de pe forumuri, cateva retete pe care in scurt timp le
pun in aplicare:

- tincututa de brusture (o sticluta) + ulei de ricin (2
sticlute) + vitamina A uleioasa (2 sticlute) se pun toate intr-o sticla de
jumatate si se completeaza cu ulei de masline (dar nu ulei virgin pur) si
inainte sa te speli pe cap incalzesti un pic din amestec si masezi cu degetela
atat radacina cat si firul de par dar sa fie suficient incat sa acopere, dupa
care pui pe cap ori o punga ori o casa de baie si stai asa mimin jumatate de
ora si apoi te speli pe cap normal cu sampon si balsam dupa caz .Tratamentul il
poti face orcand doresti si cat doresti recomandat este insa mimin 2 luni va
face minuni

- masca din:
-2 galbenusuri de ou
-2 linguri de ulei de masline
-1 lingura de ulei de ricin
-1 lingura miere
-1/2 lamaie stoarsa

o data pe saptamana,tinut pe cap minim o ora dupa care va
spalati pe cap normal....face minuni


-Un flacon ulei de ricin cu un flacon vitamia A uleioasa, o fiola
vitamina B 6 si sucul de la o jumatate de lamaie face MINUNI!



Opreste caderea parului, devine mai
matasos, se ingroasa firul de par si stimuleaza cresterea sa.
Toate se amesteca si se da pe parul uscat, se maseaza si se tine o ora, dupa
care va spalati ca de obicei, cu sampon (si balsam e recomandat).








Si zinc-ul este foarte bun, atat pentru par
cat si pentru ten.


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Aug 25, 2010 10:01 am

si eu folosesc de la favisan sampon este bunicel oana


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Aug 25, 2010 1:19 pm

Oana dupa ce incerci sa ma anunti si pe mine...


Sus In jos
Vizitator
Vizitator
Anonymous


tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Aug 25, 2010 8:56 pm

daca ai parul gras nu cred ca merg ale acele retete cu ulei


Sus In jos
Continut sponsorizat




tratamente contra caderii parului - Pagina 3 _
MesajSubiect: Re: tratamente contra caderii parului   tratamente contra caderii parului - Pagina 3 I_icon_minitime



Sus In jos
 

tratamente contra caderii parului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Regulament la postare

-Incercati pe cat posibil sa evitati certurile.
- Respectati-i pe ceilalti membri daca vreti sa fiti si voi respectati.
- Nu faceti reclama mascata. Primiti avertizare si apoi veti fi exclus.
-Vorbiti cu administratorul pentru reclama si schimb de bannere.
- Administratorul are dreptul sa excluda membri daca accestia incalca regulile.
- Fiti spontani in alegerea subiectelor. Nu se stie cand vei fi promovat!!
-Apreciem spontaneitatea. Fiti activi si legati prietenii.
-EVITATI DUBLU-POST-ITUL!!Atrage dupa sine avertizarea!
Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Universul Copiilor :: Frumusete & Moda :: Ingrjirea parului-
Creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente